T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Kayıt İşlemleri

Tem

Okulumuz öğretmeni Fatma BOZTEPE öncülüğünde yapılan Jane Austen 200 ve Readers without borders adlı projeler eTwinning tarafından Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. Öğretmen ve projede emeği geçen öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Haz

BAAL 2017

Değerli mezunlarımız 2017 diplomalarınız hazırlanmıştır. Mesai saatleri içerisinde bürodan alabilirsiniz.

Haz

Okulumuz Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi olarak iki senedir yürütmekte olduğumuz iki adet Erasmus Plus Projesi bulunmaktadır.

Bunlardan biri İspanya,Polonya,Hırvatistan ortaklı olan geleneksel halk hikayelerinin orjinal halinin ve güncellenerek günümüze uyarlanmış modern şeklinin tiyatro olarak sunulması ve hikayelerin kıyaslanması olan ´Traditional Tales On Stage´dir.Ülkemiz adına ´Şahmaran´ adlı hikayenin orjinal hali oynanmış,ayrıca modern şekli de öğrencilerimiz tarafından yazılmış ve sahnelenmiştir.

Diğeri ise Belçika,Norveç,Finlandiya,İtalya,Fransa ortaklı olan şu an ve geçmişte var olan şehir seslerinin  toplanması,kıyaslanması,şehir sesleri ile ilgili yerel yönetimlerin karaları ve önlemleri ve sesler ile ilgili deneylerin yapılması olan ´City Rings´dir.

Ayrıca,Etwinning Avrupa Birliği Projeleri kapsamında iki adet online projemiz halen devam etmektedir.Bunlardan ilki ´Readers Without Borders´ diğeri ise ´Sense and Sensibility´dir.

 Readers Without Borders adlı projemizde İtalya,Fransa ortaklı çalışmamızda her ülke kendi kültürünü yansıtan üç yazardan üç eser seçerek incelediler ve hazırladıkları sunumları paylaşarak kültürler arası etkileşimi sağlıdılar.

  http://readerswithoutborders2017.blogspot.com.tr/?m=1

 

Sense and Sensibility adlı projemizde ise Ukrayna,Sırbistan,Polonya ortaklı çalışmamızda Jane Austen´nın ölümünün 200.yıldönümü nedeniyle yazarın eserlerinden biri seçilerek çok yönlü incelenmiş ve çeşitli sunumlarla çalışmalar paylaşılmıştır.

 

 http://senseandsensebility2017.blogspot.com.tr/?m=1

Haz

05.06.2017 tarihinde Rehber öğretmenimiz Ayşe KAYA tarafından  Ankara´daki üniversitelere gezi düzenlendi. Gezide "Hacettepe Tip Fakültesi, Bilkent, ODTÜ" gezildi. Öğrencilerimizin  katıldığı gezide öğrencilere rehberler, üniversiteler hakkında genel bilgi, bölümler, burs ve barınma, sosyal faaliyetler, fiziksel olanakları hakkında bilgilendirme yaptılar. Ayrıca Ulu önder M.Kemal Atatürk’ün ebedi istırahatgahı olan Anıtkabiri ziyaret edildi. Anıt Kabir Gezisinde Anıtkabir, Aslanlı yol, Kurtuluş savaşı müzesi gezildi.

Haz

Sevgili öğrenciler atık kağıtlarınızı okul depomuza teslim etmenizi rica ederiz.

May

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Zekiye BEKARLAR, Hülya İSEL, Ayşe KAYA’ nın ve süpervizör Beden Eğitimi Öğretmeni Neriman ÖZCAN, Zeynep GÜLSEREN yürüttüğü Ödül Liderlik Programı okul müdürü Reşit SAĞIM, Ulusal komite üyesi Nilüfer YILMAZ, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

May

May

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenimiz  23 MAYIS 2017 Salı günü okul bahçemizde  yapıldı. Beşiktaş İlçe Milli Eğitim müdürü Sn. Dr. Önder ARPACI, okul müdürleri, öğretmenlerimiz, aile birliği üyeleri ve velilerimizin  katıldığı tören,   konuşmaların ardından okuldan mezun olacak öğrencilere temsili mezuniyet belgeleri takdim edildi. Mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarıyla ve canlı müzik ile sona erdi.

May

2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı 2. Dönem Ek Sınav Programı ektedir.

May

13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 Sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" İlgili Yönetmeliğin 47 nci maddesinin üçüncü fıkrasında;

“Yazılı Sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısız dersi bulunan öğrenciler için her bir dersten dönem sonunda ayrıca ortak bir sınav daha yapılır. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de girer ve sınavdan alınan puan diğer puanlarla birlikte dönem puanının hesaplanmasında aritmetik ortalamaya dâhil edilir.” denilmektedir.

Aynı Yönetmeliğin 57nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre ders yılı sonu itibarıyla başarısız dersi bulunmasına rağmen ortalama ile sınıf geçebilecek durumda olanlar da başarılı öğrenciler gibi değerlendirildiğinden bu durumdaki öğrencilerden isteyenler ortak sınavlara katılacaklardır.

Sınavlar 01 -05 Haziran 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

 

 İmzalı dilekçelerin en geç 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 13.00’e kadar müdür yardımcılarına elden, faks ya da PDF formatında mail yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir. Sınav tarihleri aynı gün ilan edilecektir.

May

Rehber öğretmenimiz Ayşe KAYA, İngilizce öğretmeni Füsun ASLANGERİ, Başak GÖKMEN´ nin organize ettiği, Lösev yararına, velilerimiz kendi hazırladıkları yiyecekleri kermes stantlarında satışını yaptı. Ayrıca okulumuz öğrencilerinden Dilara BASUT, Elif TAŞTAN, Nur KARAHAN müzikleriyle şenliğe katıldılar.

May

Rehber Öğretmen Ayşe KAYA´ nın başlattığı projede amacımız: Sivil toplum kuruluşu olarak “Lösev”i öğrencilerimize tanıtmak, öğrencilerimizi ve ailelerini bilinçlendirmek, çalışmalarını tanıtmak ve kansere karşı toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla çalışmalar yürütmek. Bağış ve satılan ürünlerden elde edilen gelirle lösemili çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasında destek olmaktır.

May

19 Mayıs Kutlama etkinlikleri bu yılda muhteşem bir coşkuyla okulumuz bahçesinde öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden farklı gösteriler ve muhteşem bir coşkuyla kutlandı.

May

Mezuniyet Töreni 2017

Sayın Veli,

Lise son sınıf öğrencilerimizin mezuniyet töreni 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 18.00’dan itibaren okulumuzda gerçekleşecektir.

Törene, öğrencimiz ve ailesinden üç kişi katılacaktır(150 TL). Diğer davetliler için kişi başı 30 TL ödeme yapılmasını gerekmektedir. Davetiyeler Okul Aile Birliğinden 22 Mayıs Pazartesi akşamına kadar banka dekontu karşılığında 10.00-11.30 ve 13.00-15.00 saatleri arasında alınabilir. Tören günü davetiye gösterilmesi zorunludur. Ayrıca kapıda davetiye satışı olacaktır.

Mezuniyet töreni okul bahçesinde yapılacağından otopark olmayacaktır. Bu nedenle önceden önlem almanızı rica ederiz.

 

Saygılarımızla.