T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Yükseköğretim Kurulu’nun 9 Kasım 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul toplantısında Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili alınan kararlara ilişkin açıklama 

Kas

´THE DUKE OF EDİNBURGH´S INTERNATİONAL AWARD-TÜRKİYE´ (EDİNBURGH DÜKÜ ULUSLARARASI ÖDÜLÜ)

Lise öğrencilerimiz, Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü – Türkiye (The Duke of Edinburgh’s International Award – DoEIA) programında bronz kategorisinde Macera ve Keşif Bölümü’nü tamamladı.

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Zekiye BEKARLAR, Hülya İSEL, Ayşe KAYA’ nın yürüttüğü Ödül Liderlik Programı, Lise öğrencilerimizin; beceri geliştirme, fiziksel hareketlilik ve sosyal sorumluluk aktivitelerini destekleyen, gönüllülük esasına dayalı Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü – Türkiye (The Duke of Edinburgh’s International Award – DoEIA) programında gümüş ve bronz kategorisindeki etkinliklerinin son basamağı süpervizör Beden Eğitimi Öğretmeni Neriman ÖZCAN, Zeynep GÜLSEREN denetiminde Macera ve Keşif Bölümü’nü tamamladı.

 27 Ekim  - 29 Ekim günü kamp öncesinde “Temel Eğitim” dersi alan bronz kategorisindeki öğrencilerimiz;  kampta neler yapacaklarını, kamp çantalarını nasıl hazırlayacaklarını, çadırlarını nasıl kuracaklarını, harita ve pusulayı nasıl kullanacaklarını okulda yapılan deneme kampı eğitimlerinde öğrendiler.

Beceri geliştirme, fiziksel hareketlilik ve sosyal sorumluluk aktivitelerini tamamlayan, öğrenciler süpervizör Beden Eğitimi Öğretmeni Neriman ÖZCAN, Zeynep GÜLSEREN ile 27  - 29 Ekim tarihlerinde Eskişehir Yenisofça Mevkii’nde 2 gün 1 gecelik kamp programında 14 km yürüyerek Macera ve Keşif Bölümü’nün bronz kategorisini başarıyla tamamladılar.

 

 

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, 2017 - 2018 öğretim yılının ilk döneminde DoEIA Dernek yetkilileri tarafından yapılacak olan ödül töreninde bronz kategorisindeki ödüllerini alacaklardır.

Kas

Türk İşaret dili eğitimlerimiz başlamıştır. Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi´nden 120 saatlik işaret dili dersleri işaret dili eğitmeni Mehtap TUZLUOĞLU tarafından verilecektir.

Kas

1. Dönem Baal Futbol Turnuvamız tüm hızıyla devam ediyor. 02.11.2017 tarihinde oynanan müsabakada 10. Sınıflardan oluşan Baalayı takımı 12. Sınıflardan oluşan Uganda takımını 4-1 gibi bir skorla geçmiştir.

Kas

Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olan Türk Kızılay´ının 149. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Kas

ORGANİZASYONUN ADI: “BULUŞMA”

ORGANİZASYONUN TARİHİ1-7-17-22 KASIM 2017

UYGULAYICI KURULUŞ: İSTANBUL MODERN SANAT MERKEZİ

ORGANİZASYONUN GEREKÇESİ: “Buluşma” adlı eğitim projesi ile özel eğitime gereksinimli çocuklar ve gençlerle, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşmektedir.

Etkinlik: Eğitim: Oryantasyon Toplantısı, Doğadan İzler, Dokulu Resimler, Karton Kent

Katılımcılar: Rehber Öğretmen Ayşe KAYA ve 10. Sınıf öğrencileri ( 13 kişi)

Ayrıca 15. İstanbul Bienali de gezilmiştir.

Kas

Okul – Veli işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda etkili olan Okul Aile Birliği seçimleri 31 Ekim 2017 Salı günü gerçekleştirildi. Geçen yıl görev alan OAB üyelerinin faaliyet raporlarının paylaşıldığı toplantının sonunda yapılan oylama neticesinde yeni birlik oluşturuldu. Adaylığını koyan ve katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür eder, yeni OAB üyelerine görevlerinde başarılar dileriz.

Fazile DİRİN - OAB Başkanı

Hacı Mehmet OLGUN - OAB Başkan Yardımcısı

Özgül PAŞAOĞLU - Yazman

Sibel LİLİOĞLU - Muhasip

A. Nüvit SİPAHİLER - Üye

İlknur SADIKOĞLU - 1. Yedek Üye

Leyla DEHMEN - 2. Yedek Üye

Aysel ÖKSÜZ - 3. Yedek Üye

Beril KIRIMCA - 4. Yedek Üye

Nurten ALTINTAŞ - 5.Yedek Üye

Selma ERDENER - Denetleme Kurulu Asil Üye

Zeynep İPEK - Denetleme Kurulu Yedek Üye

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni kapsamında Beşiktaş Demokrasi Meydanı´nda yapılan çelenk koyma törenine katıldık.

Ekm

Rehberlik çalışmaları kapsamında, 27.10.2017 cuma günü Bahçeşehir üniversitesi kariyer günü etkinliğine  11.sınıf öğrencileri ile katılım sağlandı. Öğrenciler önce Turgay POLAT ın "değişen sınav sistemi&değişmeyen başarı" adlı seminerine katıldı, ardından bölümler bazında oluşturulan standlarda öğretim üyelerinden meslekler ve bölümler üzerine bilgiler aldılar

Ekm

Değerlerini bilen ve değerlerine sahip çıkanların okulu Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi´nde Cumhuriyetimizin İlanının 94. Yıldönümü törenle kutlandı. Okul Müdürümüz Reşit SAĞIM´ın uygun görüşü doğrultusunda, titiz çalışan etkinlik komitemizin koordinesinde çatı salonumuzdaki törenimiz anlamına yakışan şekilde gerçekleştirilmiştir.

Ekm

Öğretmen Görüşme Günleri

Ekm

Öğrencilerimizin taşıma hizmetini sağlayan servis personeli ile 16 Ekim 2017 tarihinde okulumuzda yapılan toplantıya; Okul Müdürümüz, müdür yardımcılarımız, tüm servis kaptanları katıldılar.

Ekm

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 13.01.2004 tarihinde imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Eylül 2004 tarih ve 2564 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” yönergesi doğrultusunda okulumuz Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde“Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.
Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri, gerçek seçimleri aratmadı.
Okulda demokrasi kültürünü geliştirmek amacıyla yapılan seçimlerde, öğrenciler gruplar halinde sandık başına giderek oylarını kullandılar. Sandık kurulları oluşturuldu, oy pusulaları basıldı, sandıklara oylar atıldı.
Seçimler sonucu başkanlığa 11/D sınıfından Deniz EKİNCİ okul başkanlığına, 11/I sınıfından Alper AYDEMİR okul başkan yardımcılığına seçildiler. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğretmenlerimiz "Neşe TOSYALI, Tijen GÜMÜŞSOY, Zeynep GÜLSEREN" ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkan ve başkan yardımcısını   kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

Ekm

1. Dönem BAAL futbol turnuvamız başlamıştır. Takımlarımıza başarılar dileriz.

Ekm

Okulumuza 40 yıldır hizmet eden servis şoförlerimizden Erdoğan BOZBEY, arkadaşları tarafından düzenlenen törende 40. yıl anısına plaketle ödüllendirildi. Biz de Erdoğan BOZBEY´İ tebrik eder, daha nice yıllar dileriz.