T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

Resim Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu resim sergimiz orta salonda açıldı.

Nis

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasında erkek masa tenisi takımımız ilçe 3. sü olmuştur. Emeği geçen Almanca öğretmenimiz I. Pelin PINAR´a teşekkür eder, öğrencilerimize de başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Yıldız Teknik Üniversitesi´nin düzenlediği Yıldız Savaşları Robot yarışmasında Rocky Baalboa isimli robotumuz Yıldız Savaşları Büyük Patlama dalında 1. olmuştur. Emeği geçen öğretmen ve öğrencileirmize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Bakanlığımızca yürütlen okul sağlığı çalışmaları kapsamında okulumuz öğrencilerinin velileri ile birlikte bağlı bulundukları sağlık kuruluşlarına giderek muayene olmaları ve öğrencilere dağıtılan Ek-3 Form1 Öğrenci Muayene/İzlem Bildirim Formu ile ilgili gerekli iş ve işlemleri yaptırıp okulumuza getirmeleri gerekmektedir.Ek-3 Form1 Öğrenci Muayene/İzlem Bildirim Formu çeşitli nedenlerle elinde bulunmayan öğrencilerimiz aşağıdaki linki tıklayıp formu indirebilirler.Bilgilerinize.

Mrt

Bu hafta mezunlar buluşmasındaki konumuz "Hukuk Eğitimi".

Sertuğ SÜRENOĞLU (2002 mezunu)

Ekin KOTAL (2007 mezunu)

Melike Sevim AYNURAL (2012 mezunu)

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuru kılavuzunu yayımladı. Sınava girmek isteyen öğrencilerimiz için kılavuz ektedir.

Mrt

Özü Cup 2018

7 Mart Çarşamba günü okulumuz satranç takımı Özyeğin Üniversitesi´nde düzenlenen liseler arası satranç turnuvasında okulumuzu temsil etmiştir.

Kız takımımızdan Bahar ALTUN 2. ve Elif ÖZKUL 3. lük elde etmiştir.

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Mrt

Özü Cup 2018

7 Mart Çarşamba günü okulumuz masa tenisi kız ve erkek takımımız 

Özyeğin Üniversitesi´nde düzenlenen liseler arası masa tenisi turnuvasında okulumuzu temsil etmiştir.

Erkek Takımımız grup atlayarak bir üst gruba yükselmiştir.

Kendilerini başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Mrt

Perşembe günleri öğle arası çatı konferans salonunda mezun öğrencilerimizi ağırlıyoruz. 

 

Mrt

Uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Best Buddies 6 kıta 54 ülkede 997.150 kişiyle faaliyet göstermektedir.

Projenin amacı, toplumdaki zihinsel ve gelişim engelli bireyleri oldukları gibi kabul etme ve kabul görme yolunda adım atılmasına aracı olmaktır.

Okulumuz Psikolojik Danışmanı ve Rehber öğretmeni Betül UYSAL ile Almanca öğretmeni I.Pelin PINAR ve 38 gönüllü öğrencimiz bu projede yer almaktadır.

Mrt

BAAL futbol kardeşlik turnuvası bugün öğretmen karması ve öğrencilerimizin mücadelesine sahne oldu. Kıran kırana geçen maç 5-5 sona erdi.

Şbt

Sorumlu öğretmenler Ayşe KAYA, İlknur ŞAHİNBAŞ, Başak GÖKMEN, Füsun ASLANGERİ tarafından organize edilen "Genç Başarı Şirketi olarak VAVELİA VE PRİRODA şirketler grubu öğrencilerinin hazırladığı, tasarımları kendilerine ait olan, bez çantalarına eklenecek olan, içinde “atık kağıt, gıda boyası, süs yoncası” olan tohumlu çiçeklerimizi renkli keselere koyduk.

Ayrıca Yalova İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesinde üretilen tohumlu kâğıtlarımız, Tohumlu Kağıt Çanta şeklinde hazırlanarak sunuma ve satışa hazırdır hale getirilmiştir.

Ock

Seçmeli Ders Seçim İşlemleri

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okutulacak seçmeli derslerin seçme işlemleri 9 Şubat 2018 Cuma gününe kadar tamamlanacaktır. Seçmeli dersler, öğrencilerin hedefledikleri ve yöneldikleri alanda gelişmelerine veya ilgi ve istekleri doğrultusunda çeşitli programlarda ilerlemelerine, kişisel yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlayan derslerdir.

Ders seçim dilekçeleri sınıf öğretmenleri tarafından dağıtılarak toplanacaktır. Gelecek öğretim yılında kullanılacak kitap sayısı bakanlık birimlerine bildirileceğinden seçilen dersler değiştirilemeyecektir.

 

Ders seçimi

MADDE 11- (1) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Derslerin seçimi ve buna yönelik açıklamalar ikinci dönemin ilk haftasında okul müdürlüğünce öğrencilere duyurulur.

 (2) (Değişik:RG-16/9/2017-30182)  Ders seçimi okulun imkânlarına bağlı olarak veli, sınıf rehber öğretmeni ve rehberlik öğretmeninin bilgisi dâhilinde öğrenci tarafından şubat ayı içinde yapılır, e-Okul sistemine işlenir ve Kitap Seçim Modülüne kitap ihtiyaç sayısı girilir. Grup oluşturulamadığı için açılamayan dersler okul yönetimince ilan edilir. Bu dersleri seçen öğrenciler tercihleri doğrultusunda açılan seçmeli derslere yönlendirilir. Süresi içerisinde ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri okul yönetimince belirlenir.

 (3) 9 uncu sınıfa yeni başlayan öğrencilerin ders seçimleri ile seçilen derslerde değişiklik yapılmasına ilişkin işlemler ders yılının ilk haftası içinde yapılır.

 (4)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Seçmeli ders en az 10 öğrencinin talebi doğrultusunda öğretime açılır. Ders yılı içerisinde öğrenci sayısı azalsa bile o dersin okutulmasına devam edilir. Ortak derslerde ise sınıf bütünlüğü esastır. Özel öğretim kurumları ile resmî özel eğitim kurumları ve özel eğitim sınıflarında bu şartlar aranmaz. 

 

(5)(Ek:RG-13/9/2014-29118)  Yeterli talebin olmamasından dolayı açılamayan seçimlik dersler millî eğitim müdürlüklerinin onayına bağlı olarak merkezi bir okul/okullarda açılabilir ve farklı okul öğrencilerinin kayıtları okullarında kalmak üzere seçimlik dersleri bu okul/okullarda almaları sağlanabilir.

Ock

11. Sınıflara yönelik düzenlenen üniversite ve meslek tanıtımı kapsamında 15.01.2018 ve 16.01.2018 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi´ne gezi düzenledik.1.gün moleküler biyoloji ve endüstri mühendisliği,2.gün ise makine mühendisliği ve siyaset bilimi/uluslararası ilişkilerden hocaların bölümleri hakkında yaptıkları bilgilendirme seminerlerine katıldık.. üniversite öğrencileri ile söyleşi yaparak üniversite ve bölümler hakkında bilgi aldık ve ardından üniversite kampüs turu yaptık..

Ara

Okulumuzda yürütülen Tohumdan Fidana projesi tanıtım filmi ektedir. Narköy´e yapılan bu gezide ata tohumu,organik tarım,ekmek ve peynir yapımı eğitimleri aldık. Doğa yürüyüşü yaparak çevreyi tanıma fırsatı bulduk.