T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Meslek tanıtım seminerlerinde bu hafta iki konuğumuz vardı. 2002 Mezunumuz Yiğit Özer/ Endüstri Ürünleri Tasarımı ve 2003 mezunumuz Nazlı Ödevci Mimarlık... Meslekleri hakkında yaptıkları keyifli sohbetler için ikisine de teşekkürlerimizi sunarız...

Ara

Bugün 10G sınıfı seçmeli resim dersi öğrencilerimizle görsel sanatlar öğretmenimiz Özlem Ceylan ile birlikte İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'ni gezdik.. Osmanlı Dönemi ve sonrası resimleri ile Paris'ten müze koleksiyonu için satın alınmış olan resimleri inceledik..

Ara

Rahmetli Akif'in 146. doğum gününde (20 Aralık 1873) Yusuf Tosun ,öğrencilerimiz ile  hayatı, kişiliği ve sanatını konuştu.

Bu topraklarda nice Akif'lerin yeşermesi temennisi ile...

Ara

Öğretmen veli görüşme saatleri çizelgesi duyurular bölümüne eklenmiştir...

Ara

10G ve 10H sınıfından 24 öğrenci matematik öğretmeni Onur kahraman ile 05/12/2019 saat 15:00 te Haydarpaşa Lisesinde Tales Matematik Müzesi Gezici Tırı gezisine katılmışlardır. Öğrencilerin soyut olan matematiksel kavramların somutlaştırarak daha kolay öğrenmeleri ve dokunarak matematiksel nesneleri daha iyi anlaması sağlandı.

Ara

Felsefe zümresinin koordine ettiği 24. Türkiye Felsefe Olimpiyatı, 1 Aralık 2019 Pazar günü saat 10.00'da 158 okulun katılımıyla okulumuz Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. 

Üç filozoftan birer alıntı verilen olimpiyatta, öğrenciler bir alıntıyı seçerek 4 saat süreyle felsefi bir deneme yazma çalışması yapmışlardır.

Öğrenciler dersliklerde denemelerini yazarken, eşlik eden öğretmenlere ayrı bir etkinlik düzenlenmiştir. Etkinlik okulun tarihçesi ve tanıtım videolarıyla başlamıştır. Okul müdürü sayın Şeref Koç'un açılış konuşmasıyla devam etmiş, Doç. Dr. Feryal Saygılıgil'in "Kadınların Tarihi" üzerine konuşmasıyla sürmüştür. Işıl Hüzmel, Remziye Ezgi Göksel ve Serdar Karadaş'ın müzik dinletisiyle sona ermiştir. Etkinliğin ardından öğrencilere 24. Türkiye Felsefe Olimpiyatı'na katılım sertifakaları verilmiştir.

Kas

Okulumuz çatı konferans solanunda 24 Kasım töreni okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Okulumuz öğrencilerinin okuduğu şiirler ve okul koromuzun seslendirdiği parçalar ile tören renkli görüntülere sahip oldu. Ardından okulumuz orta salonunda ikram ile birlikte emekli öğretmenlerimizin de katılımıyla piyano başında müzik ziyafeti sunuldu.

Kas

Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 24 Kasım günü okulumuzda görev yapan öğretmenlerimizle ve okuldan emekli olan öğretmenlerimizle birlikte Conrad Hoteli'nin ev sahipliğinde topluca öğretmenler günü yemeği yenildi. Okula emeği geçen eski ve yeni tüm öğretmenlerimiz yemekte buluştu. Sıcak anlar yaşandı.

Kas

31 Ekim tarihinde Kabataş Erkek Lisesi görsel sanatlar öğretmenlerinin atölye etkinliği daveti ile, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden bir grup, okulumuz görsel sanatlar öğretmeni Özlem Ceylan eşliğinde, değerler eğitiminin misafirperverlik ilkesi adı altında Kabataş Erkek Lisesi'ne bir ziyarette bulundu.. Kabataş Erkek Lisesi'nin bahçesinde gerçekleşen sanat etkinliğinde  öncelikle Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri bir tanışma oyunu oynadı, oyundan sonra çay sohbeti yapılarak, kil çalışmaları etkinliğine geçildi.. Öğrenciler bu çalışmayı yaparken çok keyifli anlar yaşadı.. Ayrıca yeni arkadaşlıklar kurdukları için de çok mutlu oldular.. Misafirperverlik kapsamında Kabataş Erkek Lisesi'ni de bir atölye etkinliği için çok yakın bir tarihte okulumuzda ağırlamaktan büyük keyif alacağız..

Kas

OAB nin 2018-2019 Yılı Genel Kurulu 30 Ekim 2019 günü saat 12.30 da yapılmıştır.

2019-2020 Dönemi OAB seçimleri de yapılmış olup kendilerine yeni dönemde başarılar diliyoruz.

ASIL ÜYELER:

SİBEL LİLİOĞLU

AYSEL ÖKSÜZ

GÖKHAN ÇETİNOĞLU 

NURSEN KAZANKAYA

LEYLA DEHMEN

Ekm

12 B öğrencisi Yunus Toparlak, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından, Antalya/Kaş'ta düzenlenen, 3. Açık Su Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasında, 1000 ve 4000 m yarışmalarında Gümüş ve 4x1000 Bayrak yarışmasında Altın madalya almaya hak kazanmıştır. Takım halinde de ikincilik kupası kazanmışlardır. Öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Ekm

Cumhuriyetimizin doğum günü olan 29 Ekim okulumuzda her zamanki gibi büyük bir coşku ile kutlandı. Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü hepimize kutlu olsun.

Ekm

Fuat Sezgin'in İzinde projesinin 2019 yılı etkinlikleri sınıflarda Fuat Sezgin belgeseli izletilmesiyle başladı.

Ekm

Sayın Velimiz,

 

 

İlgili Yönetmeliğin 9.maddesine göre 2018-2019 Öğretim yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı 30.10.2019 Çarşamba günü saat 12.30'da Okulumuz konferans salonunda yapılacaktır.

Yasal çoğunluk sağlanamadığı takdirde toplantıya katılanlar ile 06.11.2019 Çarşamba günü 12.30'da aynı yerde yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

 

 

 

Sibel LİLİOĞLU                                                                          Şeref KOÇ

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi                                                 Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi

Okul Aile Birliği Başkanı                                                              Okul Müdürü

Ekm

Türkiye - Yunanistan - İtalya - Ukrayna ortaklığında  "Aromatic Herbs Of Mediterranean Countries" adlı eTwinning projesini başlatıyoruz. Bu projede öğrencilerimizin çok uluslu bir ortamda yaşıtlarıyla birlikte çalışmasına zemin hazırlamayı, dil ve bilgisayar teknolojisi kullanım becerilerini, doğaya duyarlılıklarını geliştirmeyi amaçladık. Aromatik bitkileri tanıyıp tanıtacaklar, yetiştirecekler; bitki sağlığı için ürün geliştirecekler. 

Değerli Velilerimiz, 

Sizler de yetiştirdiğiniz bitkilerin fotoğraflarıyla, bilginizle yanımızda olursanız bizi çok sevindirirsiniz. 

Şimdiden teşekkürlerimizle...

 

Fatma Boztepe Avrupa Birliği Projeleri Kulüp Danışman Öğretmeni